17 miesiąc życia dziecka

Minął kolejny miesiąc.
30 dni życia dla dorosłego człowieka to bardzo krótki czas, ale dla małego dziecka to spory kawałek życia i ogromny skok rozwojowy. Dziś będzie o nowych umiejętnościach mojej córki i o tym, że jest dzieckiem genialnym i zaskakująco inteligentnym ;)
Z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej uparta, pokazuje swój charakter (tzn. charakterek) i może właśnie wchodzi w przyspieszony okres buntu. Jest gotowa rzucić się na podłogę i w torsjach okazać niezadowolenie, kiedy tylko  coś nie jest po jej myśli.
Nie znosi skarpetek, najchętniej chodziła by na golasa, ale koniecznie z czapką na głowie, nie lubi mycia włosów, ale za to uwielbia pić kompot i wodę z sokiem malinowym.
Ku mojej rozkoszy zaczęła domagać się oglądania i czytania (tzn. kartkowania) bajek. Po 16 m-cach w końcu mogę dzięki mini-mini zjeść rano śniadanie i sprawdzić pocztę;)


Jest co raz bardziej komunikatywna, swoje potrzeby sygnalizuje palcem, jękiem, krzykiem lub płaczem.
Potrafi śmiać się w głos, kiedy gołębie domagają się bułki, a ona wciąż zapomina, że trzyma ją w dłoni;) Pokonuje bez problemu krawężniki, schody, wszystko po to by znaleźć się jak najszybciej na ulubionym placu zabaw.
Nawiązała kilka bliższych znajomości i utrzymuję stały kontakt z kurami, które (ku mojemu zaskoczeniu) ktoś hoduję obok naszego osiedla;)
Wydaję mi się, że mamy przed sobą coraz mnie tajemnic. Zaczynam w końcu rozumieć jej potrzeby, może dzięki temu, że poszła w końcu na pewne ustępstwa. Odpuściła nieco nocne pobudki, przestała płakać godzinami przed snem i w końcu jeździ w wózku bez scen. Ten rodzaj niepisanego i niewypowiedzianego kompromisu spowodował że bardzo chce zamknąć ten jakże trudny początek naszych relacji. Zaczynamy nowe życie, na innych zasadach, z korzyścią dla obu stron:) Przed nami kolejne wspaniałe miesiące i lata...oby!:)  

Komentarze

 1. Ale słodziutkie maleństwo:D Moja mała ma 19 miesiecy:) Rosną te Nasze Bąbelki za szybko stanowczo:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech rosna,bo dla mnie okres niemowlectwa byl wyjatkowo trudny;)

   Usuń
 2. Jakie piękne zdjęcie !
  http://swiatamelki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty