Olej kokosowy w ciąży !

    Olej z kokosa to jeden z ważniejszych  kosmetyków w naszym domu. Jego bogate właściwości umożliwiają używanie go w kuchni, ale u nas znalazł zastosowanie jako środek pielęgnacyjny. Używam go jako balsam do ciała, od kilku tygodni przede wszystkim do brzucha. Przez kilka pierwszych m-cy ciąży używałam różnych preparatów przeciw rozstępom, ale po wczytaniu się w skład postanowiłam zainwestować w coś bardziej naturalnego;)

    Olej jest idealny również do twarzy - można nim zmywać makijaż, nadaje się do cery suchej wrażliwej. Najlepsze rezultaty można uzyskać wcierając olej w jeszcze wilgotna skórę, tuż po kąpieli. Łagodzi objawy związane z łuszczycą, zapaleniem skóry i egzemą. Używany do masażu wspomaga naturalną, równowagę skóry. Zmiękcza skórę zapobiegając jej przesuszeniu oraz łuszczeniu się. Zapobiega zmarszczkom, obwisłej skórze oraz plamkom na ciele.
     Sprzyja zdrowemu i promiennemu wyglądowi skóry. Dostarcza ochrony przed szkodliwymi skutkami ultrafioletowego promieniowania słonecznego."Olej kokosowy jest wspaniałą naturalną odżywką zawierającą trójglicerydy średniołańcuchowe, które w sposób naturalny łatwo wnikają w skórę, nawilżają ją  oraz pełnią rolę bariery ochronnej przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego, m.in. uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki.  Olej kokosowy zapewnia także ochronę przeciwsłoneczną, „wyłapując” około 20 procent promieniowania UV.

Olej kokosowy jest bogaty w antyoksydanty i naturalne czynniki antybakteryjne, takie jak kwas kaprylowy i kaprynowy. Posiada zdolność wygładzania skóry, przy jednoczesnym  zaopatrywaniu jej w antyoksydanty, co czyni go idealnym preparatem antiaging. Co więcej, zawiera także witaminę E, kolejny antyoksydant, który jest znany ze swych właściwości naprawiania uszkodzeń skóry, leczenia poparzeń i innych urazów."

    Zastanawiam się nad stosowaniem oleju również do pielęgnacji noworodka. Na pewno w pierwszych miesiącach życia Laury ograniczę wszelkie kosmetyki do minimum.

Komentarze

Popularne posty